Kraličie plemena
Holandský králik
Farba jeho srsti je biela s čiernou, ale líši sa podľa typu. Oči sú hnedé. Drápy sú biele. Jeho telo je valcovité s krátkymi nohami a hlavou. Uši sú dobre psrstené. Chvost je čiernej farby, ale uši sú biele. Predná polovica jeho tela má bielu farbu, zadná polovica čiernu farbu.

Hermelín
Jeho farba je čisto biela. Pazúriky sú bielej farby. Oči sú bledo modré alebo bledo červené - podľa druhu.Má veľmi krátky chvost. Hlava je veľká.Jeho telo je krátke a zavalité. Nohy sú stredne dlhé. Uši majú dĺžku okolo päť centimetrov.
Ruský králik
Je veľmi podobný kalifornskému králikovi. Farba očí je bledo červená. Drápy sú tmavé. Farba srsti je biela, ale na nose, ušoch, nohách a chvostu je čierna. Jeho nohy sú kratšie. Má širokú hlavu. Jeho telo je zavalité.Uši sú dobre osrstené, majú dĺžku asi desať centimetrov. Patrí do skupiny stredných plemien.
Aljašký králik
Farba srsti je čierna, lesklá. Farba očí je tmavo hnedá. Jeho telo je zavalité. Má krátke, ale silné nohy. Jeho hlava je široká. Uši dorastajú až do dĺžky dvanásť centimetrov.
Viedenský modrý
Viedenský modrý pocháza z Rakúska. Vyšlachtil ho Johan Constantin Schultz.Cielom bolo vyšľachtiť králiky dávajúce ako peknú kožušinu tak dostatok mäsa. Na šlachtenie použil modrú samicu s čiastočne vysiacimy ušami, žltú samicu s jedným vysiacim a jedným stojícím uchom, ktoré pripúštal s importovaným čiernym belgickým obrom. Svoje králiky vystavoval prvý krát roku 1895 v Prátri. Ako plemeno - viedenský modrý obor - bol v Rakoúsku uznaný roku 1897.
Dľžka tela je okolo 45 centimetrov. Dľžka uší okolo 12 centimetrov. Uši sú úplne ostrstené. Farba je tmavo modrá až sivá. Telo je zavalité, so silnou hlavou a veľmi krátkym krkom. Má krátke a silné nohy.
Zajačí králik
Je veľmi podobný divému zajacovi. Farba srsti je hnedá až čierna. Farba jeho očí je tmavohnedá. Drápy sú tmavé.Má štíhle telo, dlhý krk a veľkú hlavu. má veľmi dlhé nohy, chvost a uši.
Králik je pôvodom z juhozápadného stredomoria, konkrétne Pyrenejský poloostrov a afrika. Dnes je králik divoký na pokraji vyhynutia. Feničania sa pokladajú za prvých ľudí, ktorí spoznali divého králika. Králik bol neskôr dovezený aj do Austrálie, Chile a Nového Zélandu. Katolícka cirkev králika divokého doviezla do celej Európy. Divý králik je spoločenské zviera. žije vo vyhrabaných norách. králik divoký má aj veľa nepriateľov, preto je rozmnožovanie veľmi dôležité. Jeho nepriatelia je kuna, líška a Ďalšie zvieratá, niekedy aj človek. Králik nie je samotár a tak má aj rodinu. JEdnu rodinu tvorí samec a viac samičiek. Králik divoký je čistotné zviera. Divoký králik žerie to isté ako normálny králik, teda seno, tráva a rastlinyz v zime sú to korienky stromov.
Slovenský sivomodrý rex

Veľmi sa podobá na kunieho králika. Má trochu zavalitejšie telo s krátkou hlavou. Krk nieje skoro vôbec vidieť. Dĺžka uší je okolo 8 až 10 centimetrov. Srsť je veĽmi hustá a trochu drsná. Má tmavo sfarbené uši, nos a chvost. Drápy sú tmavé a oči tmavo hnedé.
Plemeno králika Teddy nie je uznané ako oficiálne plemeno, no tohto králika si kupuje čoraz viac ľudí, hlavne kvôli výzoru a kľudnou povahou. Krása tohto plemena súvisí s krížením plemien králika líščieho, angory a farebných trpasličích králikov. V súčastnosti sa toto plemeno stále šľachtí, aby mohlo byť oficiálne uznané. V súčastnosti toto plemeno nemôžete získať s rodokmeňovým listom. Tento králik má veľmi dlhú strapatú srsť, väčšinou bielej farby. Toto plemeno váži necelé 2 kilogramy.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz